Žací Lišta Cb 870 (bf5002)

Produktové číslo: 110494 Tato položka je nedostupná
Včetně 21% DPH, Náklady na dopravu přidat Náklady na dopravu
  • 87 cm cutting width for handling areas up to 2000 m²
  • Double knife cutting technology with hardened knife blades
  • Low-vibration, quiet operation
  • Ideal for natural gardens and orchards

Optional attachment for the BF 5002-R combi tool.

 

CB 870 scythe attachment for the BF 5002-R Combi-Tool

The CB 870 scythe attachment is an add-on part for the BF 5002-R combi tool and transforms the single-axle machine into a powerful scythe mower for professional, nature-friendly use.

The cutter bar with 82 cm cutting width and infinitely height-adjustable blade shoes, in conjunction with the powerful, smooth-running and low-vibration mower drive, the CB 870 cutter bar offers a powerful cutting unit for efficient mowing of tall meadow grasses.

 

Technical data for the CB 870 scythe attachment

The hardened knife blades ensure a clean cut, while the cutting height can be adjusted precisely and easily using the height-adjustable outsoles. With a cutting width of 87 cm, the cutter bar mounted on the 5002-R combi tool provides a professional finish and can handle large areas up to 2000 m² efficiently and quickly. Thanks to its high resilience, the high-performance knife on the cutter bar impresses with minimal wear, even when used in the thickest undergrowth.

 

Buy the CB 870 scythe mower attachment for the solo by AL-KO BF 5002-R power unit & alternatives

You can purchase the CB 870 for the solo by AL-KO BF 5002-R combi-tool from us in our web shop or from one of our specialist dealers. It turns the basic machine into a ready-to-use lawnmower.
If you want to use the combi device for other purposes, we recommend the other attachments:

 

 

Technická specifikace

Produktová řada COMFORT pro
Značka solo by AL-KO
Návod k produktu Manuál 0 (0.00 B)

Chcete cookies?

Společnost AL-KO Geräte GmbH a její partneři potřebují váš souhlas (kliknutím na „Souhlasím“) pro použití jednotlivých dat, aby bylo možné ukládat a / nebo načítat informace v zařízení (IP adresa, ID uživatele, informace o prohlížeči). Data se používají pro personalizované reklamy a obsah, měření reklam a obsahu a pro získání znalostí o cílových skupinách a vývoji produktů. Více informací o souhlasu a možnostech nastavení najdete kdykoli zde. Kliknutím na „Odmítnout cookies“ můžete svůj souhlas kdykoli odmítnout.

Použití dat

AL-KO Geräte GmbH spolupracuje s partnery, kteří také zpracovávají data získaná z vašeho zařízení (sledovací data) pro jejich vlastní účely (např. Vytváření profilů) / pro účely třetích stran. Na tomto pozadí vyžaduje souhlas nejen sběr údajů o sledování, ale také jejich další zpracování těmito poskytovateli. Údaje o sledování se shromažďují, pouze když kliknete na tlačítko „Souhlasím“ uvedené v banneru. Partnery jsou následující společnosti: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Microsoft Ireland Operations Limited, The Rocket Science Group LLC, Heureka.cz Česká republika, Adform a Seznam.cz Česká republika.

Další informace o zpracování údajů těmito partnery naleznete v Zásady ochrany osobních údajů. Informace jsou také dostupné prostřednictvím odkazu v banneru.