Odfoukněte nebo vysajte listy a zbytky rostlin

Naše vysavače a foukače listí nabízejí různé způsoby pro odstranění listí: sběr listí s funkcí rozmělnění a foukání listí. Motory, kterými jsou osazeny naše vysavače listí, jsou velmi výkonné jak v benzínové, tak i v akumulátorové variantě. Rychle a efektivně odstraníte spadané listí i zbytky trávy z příjezdové cesty a chodníku. Velký sběrný vak je opatřen zipem pro snadné vyprazdňování. Zbytky rostlin pak už stačí dát do kompostu, nebo do nádoby na organický odpad. Zejména na podzim vám vysavače a foukače AL-KO zpříjemní úklid na vaší zahradě.

Více informací o vysavačích a foukačích listí >

Produktový filtr


Počet nalezených produktů
Prod. č.: 127141 Nedostupné
15 790,00 Kč
Prod. č.: 113922 Omezené množství
1 490,00 Kč
Prod. č.: 113537 Nedostupné
1 490,00 Kč
Prod. č.: 127507 Nedostupné
2 790,00 Kč
Prod. č.: 127380 Omezené množství
6 290,00 Kč
Prod. č.: 113662 Skladem
2 890,00 Kč
Prod. č.: 113610 Omezené množství
1 990,00 Kč
Prod. č.: 120154 Nedostupné
4 590,00 Kč
Prod. č.: 127573 Nedostupné
1 390,00 Kč
Prod. č.: 127579 Nedostupné
390,00 Kč
Prod. č.: 114017 Nedostupné
4 990,00 Kč
Včetně 21% DPH plus delivery charges
Výhody
Vysavače a foukače listí | Praktický foukač a vysavač listí

Šikovné náhradní koště

Všestranný a flexibilní, šikovný foukač listí rodiny EnergyFlex zajišťuje pořádek na zahradě a na zahradě. Průtok vzduchu, který může dosáhnout rychlosti až 250 km / h, lze pohodlně regulovat pomocí otočného regulátoru a dva dodávané nástavce také nabízejí možnost volby mezi selektivním a plochým pracovním postupem. Ty lze také snadno vyjmout pro snadné skladování.


Vysavače a foukače listí | Akumulátorová řada

Síla pro každou potřebu

Srdcem rodiny Energy Flex je výkonná lithium-iontová baterie, která se je vhodná do všech zařízení. Sekačky se dodávají s baterií a nabíječkou, ruční nářadí se dodává bez. S vyžínači, nůžkami na živé ploty a foukači listí nabízí řada Energy Flex ještě více zahradního nářadí, které lze provozovat se stejnou baterií.

Vysavače a foukače listí | Funkce 2v1

Funkce 2v1

Když listy na podzim padají ze stromů, musí být po ruce foukače a vysavače. Vysavač na listí AL-KO 442 a AL-KO LBV 4090 kombinuje výhody obou zařízení v jednom.

Vysavače a foukače listí | Přehled

Přehled vysavačů a foukačů listí

Když listy na podzim padají ze stromů, musí být po ruce foukače a vysavače.

| solo® by AL-KO 442
Kompaktní benzínový vysavač a foukač solo® by AL-KO 442 kombinuje výhody obou zařízení v jednom, takže listy lze nejdříve nafoukat  na hromadu a  poté nasávat - změna mezi funkcemi je provedena okamžitě.

| solo® by AL-KO 750 P
Výkonný vysavač listů 750 P s pracovní šířkou 75 cm a výkonným motorem 2,0 kW od společnosti Briggs & Stratton saje a saje a saje - i když jde o mokré nebo vlhké listí na zelených plochách a cestách.

| AKU foukač AL-KO LB 36 Li
Akumulátorový foukač listí AL-KO LB 36 Li je součástí rodiny EnergyFlex a díky bezdrátovému motoru a své lehkosti je ideální pro použití na zahradě.

Vysavače a foukače listí | Přehled
Tipy & Triky

Podzim už k nám přišel. Můžete to vidět v měnící se barvě stromů a barevných lesů a můžete to slyšet ze šustění při chůzi. Postupně listy opadávají a pokrývají zemi, dokonce i na zahradě. Listy však lze recyklovat.

| Poškození trávníku
I když listy dodávají podzimní zahradě jasnou barvu - neměla by zůstat na trávníku. Když je trávník čerstvě zasetý, je obzvláště důležité odstranit vrstvu listí, protože hnijící listy mohou poškodit mladý, a proto citlivý trávník. Ale i dobře zarostlý trávník může pod vrstvou žloutnout.

| Snadný úklid
Pokud jsou listy na začátku rozptýleny pouze na trávníku, lze je sbírat pomocí sekačky. Pokud však vrstva listů zesílí, bude to únavné, protože koš na  trávy se rychle naplní. Nyní ho můžete odklidit pomoci vysavače nebo foukače listí.

| Vysavač listí s funkcí drcení
Výhodou foukače listů je to, že sbírá listí a okamžitě ho drtí. Tím se sníží jeho objem listí. Může být také použito jako vrstva mulče pro záhony. Poskytuje nejen ochranu proti mrazu kořenům živých plotů, keřů a růží, ale také poskytuje důležité živiny. Také pro malá zvířata na zahradě, jako jsou žížaly, listy poskytují úkryt a jídlo. Vysavače AL-KO mají praktický sběrný vak, do kterého se sbírá vysávaný materiál.

| Kompost
Pokud máte na zahradě hodně listí a všechny postele jsou již pokryty vrstvou mulče, jednoduše je nasbírejte do koše nebo podobného kontejneru. Udržujte listy v něm dobře vlhké a listy stále přitlačujte k sobě, aby zabírali méně místa. Po chvíli se obsah rozloží a lze jej také použít jako mulčování. Může však být také pohřben v zemi a smíchán s ní, protože dodává půdě důležité živiny a přispívá tak ke zlepšení kvality půdy.

Dalším způsobem, jak recyklovat listy, je integrovat je do kompostu: suché listy sbírejte do pytlů a postupně je míchejte s kompostem. Ideální jsou střídavé vrstvy kuchyňského odpadu, odřezky trávníku a listí. Získáte tak optimální poměr dusíku a uhlíku v hnijící hmotě. Pokud chcete sbírat spadané listy kompostu do nádob, můžete také použít funkci ofukovače foukače listů a použít ji ke sběru listů na jednom místě.

| Dejte si pozor na listové choroby
Při sbírání listů dávejte pozor na příznaky nemoci, jako jsou: B. Nemoc černé skvrny. Příčiny nemocí jsou velmi silné, takže na jaře znovu propuknou. Zejména v listovém kompostu někdy vydrží několik let. Ovlivněné listy by měly být pohřbeny hluboko v zemi nebo umístěny do středu hromady kompostu, kde teplo zabije spory. Další možností je vyhodit nemocné listy do běžného odpadu.


Vysavače a foukače listí v různých verzích 

Zejména při větrném počasí může být velmi zdlouhavé zajistit čistotu kolem domu a na zahradě. Proto doporučujeme náš benzínový foukač listí, zejména na velké pozemky, který vám s touto zahradnickou prací pomůže nejen optimálně, ale bude i zábavný.

Kromě typických přenosných vysavačů a foukačů na listí existují i ​​mobilní, jako je solo od AL-KO 750 P. Tento vysavač na listí s motorem Briggs & Stratton generuje výkon 2,0 kW. S koly uloženými v kuličkových ložiskách jej můžete dokonce s velkým komfortem použít na velkých, neprůchodných nebo strmých površích. Motor našich vysavačů listí zaručuje extrémně silný sací výkon. Listy a další části rostlin můžete ze svého pozemku odstranit v krátkém čase. Integrovaná sekací turbína okamžitě rozdrtí nasávaný zahradní odpad.


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookies

Společnost AL-KO Geräte GmbH a její partneři potřebují váš souhlas (kliknutím na „Souhlasím“) pro použití jednotlivých dat, aby bylo možné ukládat a / nebo načítat informace v zařízení (IP adresa, ID uživatele, informace o prohlížeči). Data se používají pro personalizované reklamy a obsah, měření reklam a obsahu a pro získání znalostí o cílových skupinách a vývoji produktů. Více informací o souhlasu a možnostech nastavení najdete kdykoli zde. Kliknutím na „Odmítnout cookies“ můžete svůj souhlas kdykoli odmítnout.

Použití dat

AL-KO Geräte GmbH spolupracuje s partnery, kteří také zpracovávají data získaná z vašeho zařízení (sledovací data) pro jejich vlastní účely (např. Vytváření profilů) / pro účely třetích stran. Na tomto pozadí vyžaduje souhlas nejen sběr údajů o sledování, ale také jejich další zpracování těmito poskytovateli. Údaje o sledování se shromažďují, pouze když kliknete na tlačítko „Souhlasím“ uvedené v banneru. Partnery jsou následující společnosti: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Microsoft Ireland Operations Limited, The Rocket Science Group LLC, Heureka.cz Česká republika, Adform a Seznam.cz Česká republika.

Další informace o zpracování údajů těmito partnery naleznete v Zásady ochrany osobních údajů. Informace jsou také dostupné prostřednictvím odkazu v banneru.