Čelní Žací Ústrojí Fsm 530

Produktové číslo: 110739 Tato položka je nedostupná
Včetně 21% DPH, Náklady na dopravu přidat Náklady na dopravu
  • Sturdy cutter deck made of sheet steel
  • 53 cm working width
  • Built-in blade brake for safe working
  • Ideal for areas up to 2000 m²

Optional attachment for the combi device BF 5002-R

The 53 cm FSM 530 Mower Attachment for the BF 5002-R Combi-Tool 

The FSM 530 front mower attachment is an add-on part for the 5002-R power unit, transforming it into a powerful mulch mower for quick, professional use on lawns - with great manoeuvrability in winding gardens or on the lawn edge. Fast mowing progress thanks to 53 cm working width with integrated mulching system.

 

Technical data for the FSM 530 Mower Attachment

The 53 cm FSM 530 mower attachment is the optimal solution for efficient, time-saving mowing of larger lawns. With a cutting width of 53 cm, the front mower mounted on the BF 5002-R combi tool, can handle large areas up to 2000 m² efficiently and quickly. Thanks to the powerful wheel drive of the basic unit including forward and reverse gear, mowing progresses quickly with little effort.

Mulch mowing in one step: The FSM 530 makes the combi device 5002-R a full 2-in-1 mower. Due to its mode of operation, the rotary mower minimizes the risk of clogging. The large, robust sheet steel housing guarantees safe work with high effectiveness.

 

Buy the FSM 530 mulch mower attachment for the solo by AL-KO BF 5002-R power unit & alternatives

You can purchase the FSM 530 for the solo by AL-KO BF 5002-R combi tool from us in our web shop or from one of our specialist dealers. It turns the basic machine into a ready-to-use lawnmower.
If you want to use the combi device for other purposes, we recommend the other attachments:

Technická specifikace

Značka solo by AL-KO
Produktová řada COMFORT pro
Návod k produktu Manuál 0 (0.00 B)

Chcete cookies?

Společnost AL-KO Geräte GmbH a její partneři potřebují váš souhlas (kliknutím na „Souhlasím“) pro použití jednotlivých dat, aby bylo možné ukládat a / nebo načítat informace v zařízení (IP adresa, ID uživatele, informace o prohlížeči). Data se používají pro personalizované reklamy a obsah, měření reklam a obsahu a pro získání znalostí o cílových skupinách a vývoji produktů. Více informací o souhlasu a možnostech nastavení najdete kdykoli zde. Kliknutím na „Odmítnout cookies“ můžete svůj souhlas kdykoli odmítnout.

Použití dat

AL-KO Geräte GmbH spolupracuje s partnery, kteří také zpracovávají data získaná z vašeho zařízení (sledovací data) pro jejich vlastní účely (např. Vytváření profilů) / pro účely třetích stran. Na tomto pozadí vyžaduje souhlas nejen sběr údajů o sledování, ale také jejich další zpracování těmito poskytovateli. Údaje o sledování se shromažďují, pouze když kliknete na tlačítko „Souhlasím“ uvedené v banneru. Partnery jsou následující společnosti: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Microsoft Ireland Operations Limited, The Rocket Science Group LLC, Heureka.cz Česká republika, Adform a Seznam.cz Česká republika.

Další informace o zpracování údajů těmito partnery naleznete v Zásady ochrany osobních údajů. Informace jsou také dostupné prostřednictvím odkazu v banneru.