BRILL 46 XLR-B Steelline Plus Petrol Lawnmower

Produktové číslo: 119959 Tato položka je nedostupná
8% sleva 399,00 Kč
Včetně 21% DPH, Náklady na dopravu přidat Náklady na dopravu
  • Powered by Briggs & Stratton
  • Single speed wheel drive
  • Comfortable, central cutting height adjustment
  • Ball-bearing XXL wheels
  • 3IN1function (mowing, catching, mulching)

The BRILL 46 XLR-B Steelline Plus Petrol Lawnmower

A 46cm (18") self-propelled petrol lawnmower built by AL-KO in Austria, perfect for mowing medium sized lawns up to 1100 m². The 3INONE function provides mowing, collecting and mulching functions whilst the single speed wheel drive eliminates the need to push the mower and is particularly beneficial on lawns with slopes.

 

Technical Details of The BRILL 46 XLR-B Steelline Plus 

With a cutting width of 46 cm, the BRILL 46 Xlr-b Steelline Plus petrol lawn mower ensures rapid progress even in medium-sized gardens (up to 1100 m²). The cutting height is adjusted centrally in 7 steps from 30 mm to 80 mm. Our lawnmower is powered by a 2.0 kW Briggs & Stratton 500 E engine. Thanks to the single speed wheel drive and the XXL smooth-running wheels, progress in the garden is effortless. The 3IN1function offers mowing, catching and mulching of the lawn.The specially designed deck allows the grass cuttings to fill the 65 litre grass box with ease, filling it to the top, so you empty less often.

 

Buy The BRILL 46 XLR-B Steelline Plus and alternatives

Simply buy the BRILL 46 Xlr-b Steelline Plus petrol lawn mower in our online shop or find a dealer near you. The BRILL 46 XLR-B Steelline Plus petrol lawn mower provides efficient support for the care of your lawn. Would you like a petrol lawnmower with a cutting width of 51 cm? Then we recommend the petrol lawn mower AL-KO Comfort 51.0 SP-B

Technická specifikace

Typ pohonu Benzínový
Návod k produktu Manuál 0 (0.00 B)
Manuál 1 (0.00 B)
Nastavení staženého souboru Manuál 0 (0.00 B)

Chcete cookies?

Společnost AL-KO Geräte GmbH a její partneři potřebují váš souhlas (kliknutím na „Souhlasím“) pro použití jednotlivých dat, aby bylo možné ukládat a / nebo načítat informace v zařízení (IP adresa, ID uživatele, informace o prohlížeči). Data se používají pro personalizované reklamy a obsah, měření reklam a obsahu a pro získání znalostí o cílových skupinách a vývoji produktů. Více informací o souhlasu a možnostech nastavení najdete kdykoli zde. Kliknutím na „Odmítnout cookies“ můžete svůj souhlas kdykoli odmítnout.

Použití dat

AL-KO Geräte GmbH spolupracuje s partnery, kteří také zpracovávají data získaná z vašeho zařízení (sledovací data) pro jejich vlastní účely (např. Vytváření profilů) / pro účely třetích stran. Na tomto pozadí vyžaduje souhlas nejen sběr údajů o sledování, ale také jejich další zpracování těmito poskytovateli. Údaje o sledování se shromažďují, pouze když kliknete na tlačítko „Souhlasím“ uvedené v banneru. Partnery jsou následující společnosti: Facebook Ireland Limited, Google Inc., Microsoft Ireland Operations Limited, The Rocket Science Group LLC, Heureka.cz Česká republika, Adform a Seznam.cz Česká republika.

Další informace o zpracování údajů těmito partnery naleznete v Zásady ochrany osobních údajů. Informace jsou také dostupné prostřednictvím odkazu v banneru.